Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
312 postów 674 komentarze

Żółwiowisko

Chłodny Żółw - "Politycy są jak krowy. Bez naszej troskliwej opieki zawsze wlezą w szkodę".

"Najbardziej prestiżowa" wojna domowa (Smolarowie rządzą!)

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Najbardziej prestiżowy francuski dziennik "Le Monde" określił jako "psychodramę" i "polityczną histerię" atmosferę w Polsce po publikacji "Rzeczpospolitej" w sprawie katastrofy smoleńskiej".

 

"Ekscesy medialne, histeria polityczna, obelgi, teoria spiskowa i paranoja – polskie życie publiczne przeżyło właśnie epizod zdumiewającej gorączki" – napisał specjalista "Le Monde" ds. Europy Wschodniej Piotr Smolar.No, no... Najbardziej prestiżowy francuski dziennik tak napisał? Klawiaturą jego najbardziej prestiżowego francuskiego dziennikarza, Piotra Smolara?

Kilka lat temu nasze media podawały inną wstrząsającą wiadomość. O tym jak to najbardziej prestiżowy dziennik francuski krytykuje Polaków za tchórzostwo i udział w mordowaniu Żydów.

"W swojej większości nie stawiali aktywnego oporu w czasie okupacji", "Masakry Żydów w Polsce nie były tylko dziełem Niemców" - pisał najbardziej prestiżowy dziennik.

A pod tekstem (co za niespodzianka!) podpisał się... najbardziej prestiżowy, francuski  dziennikarz, Piotr Smolar.

Wtedy za najbardziej prestiżowe teksty krytykowali Piotra Smolara nawet politycy związani z Platformą Obywatelską! Teraz pewnie nie skrytykuje go nikt.Drogi Czytelniku, mylisz się!

Nie chodzi mi o jakieś ponure wnioski, że tekst najbardziej prestiżowego francuskiego dziennikarza, Piotra Smolara robi wrażenie prymitywnej, naskórkowo przedstawiającej wydarzenia w Polsce propagandy. Inni dziennikarze też najczęściej trzymają się tego samego kursu!

Nie chodzi też o malkontenckie narzekactwo, że analizy najbardziej prestiżowego francuskiego dziennikarza są jakoś szcególnie bezsensowne. Inni bywali jeszcze lepsi!  

W tych najbardziej prestiżowych tekstach nie ma niczego nadzwyczajnego, bo w krajach "wolności i demokracji", maskowanie własnej sprawności umysłowej jest bardzo popularną rozrywką "osób publicznych". 

Jeśli ktoś nie wierzy, odsyłam do słów szefa Fundacji Batorego, Aleksandra Smolara. Krótko po tragedii pod Smoleńskiem zdawał się sugerować, że już sama analiza niektórych hipotez może być myślozbrodnią.


Główny wniosek jest bardzo optymistyczny.

Najbardziej prestiżowy francuski dziennikarz, Piotr Smolar ciągle ma się od kogo uczyć.
 

 
 image

 

KOMENTARZE

 • A tutaj jest link do oryginalnej pracy pana Smolara
  A tutaj mamy link, zeby nie bylo watpliwosci:
  http://www.lemonde.fr/europe/article/2012/10/31/pologne-la-polemique-sur-le-crash-de-smolensk-relancee_1783549_3214.html
 • Ale czegośmy się spodziewali ...
  ... jeśli chodzi o Le Monde?
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Le_Monde
 • Chłodny Żółwiu!
  Powinniśmy ogłosić dzień żałoby narodowej, że tak wielki autorytecik moralny i korespondent na zawołanie "zachodniej" prasy, jak Adaś Michnik stracił pracę na rzecz kogoś takiego, jak jeden ze Smolarów.
 • @autor
  Szanowny autorze , zbyt wiele czasu poświęciłeś tym przedstawicielom "smolnych faktów" !
  Naprawdę szkoda czasu i miejsca na Żółwiowisku :)
 • @tadman 09:40:08
  w mediach od lat gęsto od autorytetów. W końcu się tam poduszą.
 • @irek 10:39:56
  warto czasem iść do teatru. Przyjrzeć się aktorskiej grze. Niby wiadomo, że aktorzy udają... Ale warto docenić ich kunszt ;)
  Pozdrawiam.
 • @irek 10:39:56
  Uważam Rze, nie tylko autorowi należy się 5*, ale wręcz odwrotnie, należy tę informację, o "najbardziej prestiżowym francuskim dziennikarzu, Piotrze Smolarze, kolportować gdzie tylko się da, szczególnie we Francji. Może otworzą im się oczy, kto u nich pisze. Gorzej by było, gdyby dobrze o tym wiedzieli

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY