Wszyscy, a szczególnie ci z trzeciej grupy potrafią posługiwać się kalkulatorem, a mimo to udają, że nie wierzą w matematykę.

Sympatyczni oszuści, z minami niewiniątek (pani na filmiku wp.pl!) przedstawiaja swoje raporty. Rozgłaszają, że... "Polacy oddają państwu 25 procent dochodów".

 

(źródło: niepoprawni.pl) 

 

Dopiero z treści informacji wynika że autorzy raportu w ogóle nie byli zainteresowani obliczeniem "jaką część dochodów statystyczny Polak przekazuje państwu". Chcieli raczej odwrócić uwagę łupionego podatnika od łącznej wartości danin! Dlatego sugerują, że pieniądze przekazywane państwu to jedynie podatek dochodowy i część składki ubezpieczniowej!


 


"25 proc. naszej comiesięcznej pensji oddajemy państwu. Głównym obciążeniem naszych dochodów są podatek PIT oraz składka na ubezpieczenie społeczne – wynika z raportu PwC".


 


Mają nas za idiotów i sami udają idiotów...

Znają strukturę dochodów budżetu państwa. Wiedzą, że państwo najmocniej łupi nas nie na podatku dochodowy, ale na podatkach pośrednich! VAT, akcyza, cła... to są główne dochody państwa! Państwo dopada do naszego portfela w chwili kiedy cokolwiek kupujemy! W efekcie, po zsumowaniu wszystkich danin, do budżetu państwa trafia ponad 50 procent naszych dochodów (i to przy założeniu, że właściciel portfela nie pije, nie pali i ne jeździ samochodem)!


Panowie (i panie!) politycy, dziennikarze, ekonomiści... jeżeli rzeczywiście Polacy oddają państwu tylko 25 procent dochodów, to skąd w budżecie biorą kwoty ponad dwukrotnie większe?

Kto nas potajemnie wspiera? Portugalczycy, Bułgarzy, czy... Żydzi?
Aktualna liczba uczestników "Gulaszowego Czwartku" zarejestrowanych na Facebooku: 499 

image