Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
312 postów 674 komentarze

Żółwiowisko

Chłodny Żółw - "Politycy są jak krowy. Bez naszej troskliwej opieki zawsze wlezą w szkodę".

Oswajanie Jarosława z blogerami

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Oswojenie z blogerami i przedstawienie innego, bardziej nowoczesnego oblicza szefa PiS?

Jeśli taki jest główny cel debiutu Jarosława Kaczyńskiego na Salonie24, to akcję trzeba uznać za udaną.


Debiut zaskoczył komentatorów. I to pozytynie. Niespodzianka nie jest związana z treścią notki (jedno z przemówień na temat gospodarki) nowego Blogera, ale z samym faktem, że były premier dołączył do blogerów.

Plusy dodatnie dla nowych speców od marketingu w PiS :)

Dlaczego Jarosaw Kaczyński zadebiutował na Salonie24,  a nie na Niepoprawnych albo Nowym Ekranie? I to pomimo faktu, że wśród komentatorów Niepoprawnych i NE mógłby liczyc na bardziej życzliwe przyjęcie?

Po pierwsze primo, to Salon ma ciągle silniejszą pozycję rynkową, a po primo drugie... chodzi o komunikację nie tylko z tymi, którzy są fanami PiS :)
Aktualna liczba uczestników  PRÓBY przed Moherową Defiladą zarejestrowanych   na Facebooku: 51

Aktualna liczba uczestników  Moherowej Defilady zarejestrowanych   na Facebooku: 150

Aktualna liczba uczestników "Gulaszowego Czwartku" zarejestrowanych na Facebooku: 276

(Facebookowcy! Dopisujcie się! I zapraszajcie znajomych!)Salon24 : Intuicja - lubczasopismo "Kocham OB CIACH!:)"

FB - Tadek Żółwiowski

Niepoprawni.pl

image

 

KOMENTARZE

 • @autor
  "I to pomimo faktu, że wśród komentatorów Niepoprawnych i NE mógłby liczyc na bardziej życzliwe przyjęcie?"

  Co do tego ja nie mam wątpliwości, bo jaki ma sens przekonywanie przekonanych ? :)
 • @pomidorowa
  chyba nawet bardziej rozmiłowanych niż przekonanych ;)
 • @pomidorowa
  "jaki ma sens przekonywanie przekonanych ? "

  Dokładnie te same słowa napisałam przed chwilą w komentarzu na innym blogu.
  Sądzę jednak, że sklonowanie bloga JK na inne portale to tylko kwestia czasu. Przekaz w internecie musi mieć jak największy rezonans. Wyboru tuż tuż, a media nieprzychylne. Pozostaje tylko internet i to w jak najszerszym zakresie.
  Pzdr.
 • @Chłodny Żółw
  przekonanych z rozmiłowania :)

  p.s. to dobry krok, zawsze brakowało mi całości wystąpień, bo niestety jak pokazuje doświadczenie umyka wiele ważnych rzeczy a wyciąga się coś co wzbudza emocje.
  Bo jak wiemy portale opłacają reklamy, a reklamy napędza klikalność, ale żeby kliknąć to trzeba coś co wzbudzi emocje. I tak dochodzimy do początku.

  Myślę że będzie tak jak pisze Iniga. Rozpłynie się po innych portalach. I nie ma się co łudzić że publikował będzie sam Jarosław :)
 • Przekonana
  Doskonała argumentacja tymi "primami", acz chciałoby sie i tu...
 • @Iniga
  Właśnie... telewizja dominuje jeśli chodzio siłe propaganowego działania, ale pozycja internetu będzie rosła.
 • @AnnaZofia
  primy wstawiam zawsze, żeby czytelnik miał powód do oburzania się na autora notki :))) a z czasem myślę, ze i tu zajrzą sztabowcy opiekujący się blogiem JK.
 • Kurczę
  Żeby się to jeszcze przełożyło na merytoryczną dyskusję nad tekstem Kaczyńskiego.

  Bo ja lubię rzeczową, ale zdecydowaną polemikę.

  Więc powtarzam moją dzisiejszą wypowiedź u circ i antysalona:

  -----------------

  "Polski patriotyzm rozpatrywany przez pryzmat gospodarki nabiera zatem cech wyraźnie modernizacyjnych i jest związany z lojalnością wobec własnego narodu jako projektu" (cytat z Kaczyńskiego)

  To brzmi niezrozumiale. Naród jako projekt? Co to jest "projekt narodu"? Narodu nie ma? Trzeba go tworzyć? To jednak jest w pewnym sensie nadużycie semantyczne.

  I jak ktoś nie będzie się angażował w państwowe idee modernizacyjne, to już nie jest patriota? Jak będzie miał inną koncepcję "modernizacji", to anty-patriota? Po co taki dziwny język?

  I dalej. "Bogactwo narodowe znajduje trwałe podstawy w silnym, sprawnym i zasobnym państwie". Bogactwo narodowe po prostu jest i jest własnością Narodu, a nie Państwa. Państwo nie może go zawłaszczać.Musi stać tylko na straży tego, by obywatele nie byli pozbawieni prawa do udziału w tym bogactwie.

  Nie podoba mi się też akapit poświęcony wymiarowi sprawiedliwości. Kaczyński pisze: "istotne jest to, by wymiar sprawiedliwości, który w Polsce działa niesprawnie, i to od wielu wieków, stał się instytucją zaufania społecznego. Polska ma dziś jeden z najdroższych i najbardziej nieskutecznych systemów sądownictwa w Europie. Mój rząd przeprowadził proces informatyzacji polskiego sądownictwa gospodarczego, ale dziś należy zainwestować w wiedzę ekonomiczną samych sędziów i prokuratorów oraz w sprawność aparatu wspomagającego ich pracę". Wymiar sprawiedliwości działa niesprawnie? To za słaba diagnoza. On często działa przestępczo, antyrodzinnie, antyreligijnie, antynarodowo. Nie wystarczy ludzi wymiaru sprawiedliwości edukować. Część z nich trzeba wymienić!

  -----------------

  Mam nadzieję, że te moje uwagi zostaną potraktowane rzeczowo, jako uprawniony głos w merytorycznej dyskusji, a nie zamach na przyszłość Polski i PiS-u ;)
 • @pomidorowa
  rozmiłowanych z przekonania :)
 • @all
  Ja jednak zastanawiałam się, czy to sam Igor go tam nie przyciągnął. Przypuszczam, ze jednak klikalność salonu trochę ostatnio spadła. A notka na blogu Jarosława Kaczyńskiego bije wszelkie rekordy popularności...
  Zgadzam się z autorem, ze dla promocji JK tam było najlepsze miejsce...
 • Żółwiu
  Idą wybory. Nie ma co. Nie bez kozery Jarosław się aktywizował. Szkoda, że nie na Ekranie, ale za późno wystartowaliśmy a poza tym, Salon obskakiwał Prezesa od dawna.

  Temat wiosennych wyborów opisałem już w swojej analizie dwukrotnie 8 lutego, dokładnie na 90 dni przed przewidywanym przeze mnie terminem czyli 8 maja. Wszystko znajdziesz w notkach jak niżej:
  http://miltonha.nowyekran.pl/post/1781,przebiegly-donaldinio-czyli-wybory-8-go-maja
  http://miltonha.nowyekran.pl/post/1812,wybory-8-go-maja-kolejne-argumenty-za

  Choć częściowo zwątpiłem w ten termin to jednak pisałem też o wyborach w notce:
  http://miltonha.nowyekran.pl/post/2871,wygrac-czyli-przegrac-czy-tez-przegrac-ale-wygrac
 • @Rebeliantka
  ale ambitnie do tego podeszłaś! a tu chyba socjologicznie trzeba. Debaty nie będzie, bo nikt jej nie chce. Ale pytania trzeba układać :)
 • @naszpilach
  to był celny strzał, ale nie wiadomo jak będzie z kolejnymi... Są w planach czy nie?
 • @Milton Ha
  Prezydencja Polski, to będzie marketingowy samograj PO. Dlatego żadna siła nie zmusi ich do organizacji wyborów wcześniej. Pozdrawiam.
 • @Chłodny Żółw
  powiedz mi, czy wypada na Ekranie wklejać swoje "wypociny na temat" kiedy komentowałam na innym blogu ekranowym? :)
 • Pomysł dobry.
  Widać po komentarzach rozjuszonych przeciwników JK,prawie
  zero merytorycznych komentarzy.Będzie ciekawie, bo
  p.Hofman,również na salonie24 zapowiedział,że JK osobiście odpowie na niektóre komentarze.
  Każda metoda dobra,przy całkowitej blokadzie mediów,na
  informacje o tym,że PiS mówi też o gospodarce.Przekaz
  obowiązujący : partia jednego tematu.
  Ilość wejść jest imponująca,tego nie da się przemilczeć,zwłaszcza,że komentują to wydarzenie politycy(np.Gowin w Polsat News)a to wzbudza zainteresowanie.Mam nadzieję,że nie będzie to jedyny
  wpis JK,obojętnie czy robi to sam,czy przez swoich
  asystentów.Ważny będzie kontakt z komentatorami.Trolle
  się zagotują,bo odpowiedzi nie dostaną i cała ich para
  pójdzie w gwizdek.
 • @InaMina
  no pewnie. Chyba że... sprzedałas komuś prawa autorskie :)))
 • @Chłodny Żółw
  grosza nie zarobiłam i przeklejam :))).....

  Wybaczcie, że ja tak. Wy rozmawiacie o szczegółach. Ja z natury mojej nie widzę szczegółów, póki nie muszę, chyba, że coś lub ktoś mnie zmusi.
  W moich obserwacjach sceny politycznej koncentruję się na „ogólnych zarysach”, „sprawach zasadniczych” – inaczej mówi się o takich, jak ja, że patrzą „dużymi wzorami”, w przeciwieństwie do umiejętności tych, którzy „szukają drobnych błędów” i na tej podstawie generalizują. Każdy z nas „ma inaczej”. Nie powiem, że czasami nie kusi mnie, żeby „czytać w czyichś myślach”, również Prezesa. Takie pokusy zwykle kończę tłumaczeniem kogoś (teraz Prezesa, bez jego upoważnienia), że podjął taką decyzję, (blogowania na salonie24), bo tak uważał. Dla mnie, jako obserwatorki tego, co od dawna dzieje się wokół słów i myśli i działań Prezesa, to wyraz tego, że Jarosław Kaczyński jest na tyle WAŻNY dla nas wszystkich, że KAŻDY słyszy, co i kiedy ON mówi. Każdy, niezależnie od opcji politycznej. Zaznaczę, że nie jestem w żadnej partii, więc i nie w PiS-sie. Nie będę ukrywać, że cieszyłabym się jak nie powiem, kto, gdyby Prezes chciał tu na Ekranie, założyć konto i „zablogował” do nas czasem tak, normalnie … inaczej niż na salonie.

  ...koniec opcji kopiuj/wklej;)
 • @Chłodny Żółw
  "chyba nawet bardziej rozmiłowanych..."

  O to to... Ja się miłowanie włączy to rozum zasypia :)
 • @Krystyna
  no właśnie, marketingowo dobry pomysł. A to, że kochamy NE a S24 nieco mniej, to przeciez zupełnie inny temat :)
 • @InaMina
  ciekawa ta pasta... Tyle, że... jak możesz oczekiwać od Prezesa, że zabloguje "normalnie"? Przeciez jest politykiem... Czyli w czasie jakichkolwiek wypowiedzi "jest w pracy". Polityka nie polega na tym, żeby mówić normalnie, czy... (nie daj Bóg!) szczerze. W polityce trzeba przemawiać politycznie. Taki dżob.
 • @SpiritoLibero
  żadne tam łagodne zasypianie... po tym starciu z rozumu zostaje mokra plama.
 • @Chłodny Żółw
  Ty mnie zawsze sprowadzasz do dżoba;). Mnie wystarczyłoby, gdyby Prezes napisał na nE w pierwszym swoim "paście", że nas czyta w chwilach wolnych od zwątpienia/lub odwrotnie :))) i jesienią podziękuje, że byliśmy z nim na dobre i złe;). Wiem, mam małe oczekiwania i mało otrzymuję za to :)))
  serdeczności :)
 • @InaMina
  delicje! Jesli czytaja to zawodnicy zajmujący sie marketingiem politycznym, to pewnie pękają ze śmiechu :)
 • @Chłodny Żółw
  jestem spokojna o ich brzuszki, nie pękną;), bo ponieważ mnie nie czytają :)))
 • @InaMina
  a jak się owieczek jakis zabłąkany tu zjawi, to będziesz go miała na sumieniu :)))
 • @Chłodny Żółw
  jeśli mój "koment" narazi kogoś z PiS-u na taki szwank, to ja dla dobra nE zamienię się w młodą lekarkę;)i zaszyję rany nawet wężykiem :)))
 • @Krystyna
  Blog J.Kaczyńskiego powoli się zatyka, coraz trudniej jest wejść na niego. Natężenie odwiedzin rośnie z godziny na godzinę, grubo przekraczając 2000 odwiedzin/godzinę.
 • @Rebeliantka
  Rebeliantko.

  Bardzo trafne uwagi.
 • Mógł więc Kaczyński założyć blog na ONECIE :)
  Tam dopiero byłoby, albo w forum Agory.
 • @Marek Kajdas
  :))) Właśnie, że nie... To byłoby przegięcie w drugą stronę. Pozdrawiam.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY