Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
312 postów 674 komentarze

Żółwiowisko

Chłodny Żółw - "Politycy są jak krowy. Bez naszej troskliwej opieki zawsze wlezą w szkodę".

Wojna domowa prawicowych mediów z blogerów walnym udziałem

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Bloger-socjolog Jarosław Flis ani mi brat, ani swat, ani polityczny sojusznik. Jego twórczość w ogóle by mnie nie niepokoiła, gdyby nie to, że często ma rację...

Zagajenie okolicznościowe: przypomniałem sobie o notkach Blogera-naukowca po przeczytaniu kolejnej porcji uprzejmości jakimi od kilku tygodni wymieniają się Łażący Łazarz i Aleksander Ścios.

(Według mnie, jako blogerzy stracili na tym obaj, ale o tym innym razem).


Media walczą ze soba nie mniej zaciekle niż partie polityczne. Tyle, że mechanizmy tej rywalizacji przypadku politykierów są chyba łatwiejsze do uchwycenia.

Dla przypadkowego, postronnego obserwatora może się to wydawać irracjonalne, ale najbardziej znienawidzonym, największym wrogiem polityka jest z reguły rywalizujący z nim polityk... z jego własnej partii! Podobnie w wojnach miedzy ugrupowaniami. Najwięcej ognia jest w rywalizacji między "bliskimi sobie" partiami walczącymi o tego samego klienta... Nikt chyba nie zaprzeczy, żeKandydaci rywalizują głównie z kolegami z listy...?


Z mediami jest podobnie. Walczą o "klienta" z ideowo "bliskimi sobie" konkurentami.

Starannie ukrywana niechęć między rywalizującymi ze sobą wydawnictwami jest więc rzeczą naturalną. Te konflikty z reguły mieszczą się w formule "zimnej wojny". Nieco gorzej jest za to w rywalizacji, która toczy ię w blogosferze. Tu oficjalni funkcjonariusze konkurujących obozów medialnych wspierani są przez pospolite ruszenie fanów...Przy byle okazji zaangażowani w personalne nawalanki blogerzy ochoczo rzygają na konkurencję.

Salon24, Nowy Ekran, Niepoprawni...? Gdzie tego nie ma?

        

Blogerze grzęzną w personalnych wojenkach, obrażają się na siebie, udowadniają dlaczego "nasz portal" jest bez porównania lepszy od "nie-naszego" portalu, grożą sobie rękoczynami, a nawet nogoczynami...

Szkoda, że tak ognistego zapału jak w atakowaniu "nie-naszych" z NE, Salonu24, Niepoprawnych.pl (w zależności od osobistych sympatii) z reguły, w innych sprawach, blogerzy nie wykazują ;)

1) Nie powinniśmy pisać... na Salonie 24 (bo to podobno portal Wielkich Braci z Brukseli)?

2) Nie powinniśmy pisać... na Nowym Ekranie (to z kolei portal ludzi WSI)?

3) Nie powinniśmy pisać... a Niepoprawnych.pl (portal kontrolowany przez syjonistów)?


Ciągle kolaboruję z tymi wszystkimi "sprzedawczykami", "wichrzycielami", "zdrajcami"...  Oczekuję od nich jedynie, żeby każdy z portali umożliwiał swobodną wymianę myśli.

I co, drodzy wielbiciele medialnych "świętych krów"...? Bez sensu, prawda?
Aktualna liczba uczestników "Gulaszowego Czwartku" zarejestrowanych na Facebooku: 397 

(Facebookowcy! Dopisujcie się! I zapraszajcie znajomych!)

image

KOMENTARZE

 • Zdecydowanie Żółwiu nie jesteś na czasie ...
  http://teofil.salon24.pl/312405,krotki-i-niepelny-przewodnik-po-agenturze-wplywu
 • Żeby nie było to takie smutne,
  to byłoby nawet zabawne.
 • @carcajou
  Dzięki za linka.
  Piękny post.
 • Okropne to.
  Zalamujace.
 • @carcajou
  a niektórzy jeszcze większe bzdety na poważnie rozgłaszają :)
 • @Tertia
  interesy. Walk o swój target. Medialny i polityczny.
 • @Chłodny Żółw
  A Polska?
 • @Chłodny Żółw
  Czy nie ma nikogo, kto moglby zorganizowac spotkanie na szczycie ( moze byc przy gulaszu:-) i przekonac tych panow, zeby - na Milosc Boska - zawiesili swoje walki do wyborow? Potem jak musza, niech walcza..
 • @Tertia
  Potem to będzie za późno ;) Potem to już nie będzie co dzielić ;)
 • @Tertia
  Walczyć muszą! Taka natura człowieka! Gorzej, że tak angażują się w walki personalne (o target i stołki) że na walkę o sprawę juz nie mają sił ani chęci.

  Może "nasi" politycy i dziennikarze mają te przypadłości, bo spożywają za dużo unijnych ogórków... a za mało gulaszu :) no właśnie... że też Węgrom się udaje!
 • @Rebeliantka
  Jak sie nie pogodza i rzady PO sie okopia na dluzej, i LL i Scios pojda na zebry. Niestety w duzym towarzystwie.
 • @Chłodny Żółw
  Musza miec choc jednego wspolnego znajomego o jakims autorytecie, ktory by ich zaprosil na rozmowe. Czy ktos tutaj zna ks Jana Sikorskiego, emerytowanego proboszcza w parafii sw Jozefa Oblubienca na Woli? to jest wspanialy negocjator - a zarazem czlowiek niezwykle prawy. Nie wolno nam tego tak zostawic, im dluzej niesnaski trwaja, tym bardziej sie utrwalaja.
 • @Tertia
  Zara! A chronologia? Nie ma znaczenia?

  Carcajou rewela.
  Mam pytanie, a jeśli tam napisał prawdę? Przyszło do głowy?:D
 • @Torin
  No to znaczy, że rządzi UKŁAD.
 • Pan Piecyk zapomniał o...
  ..."wPolityce", "Solidarność Walcząca" itd. A tak ogólnie to jedna wielka lipa, świadcząca jedynie, że Polska to gigantyczny psychiatryk.
  I TO jest przykre...

  Pozdrawiam.
 • I dodam jeszcze -
  trwając w pazurach własnych fobii nigdy nie będziemy wolni.
  A nawet jeśli będziemy wolni to z tego powodu tej wolności nigdy nie poczujemy.
 • @Tertia
  Staram się zaaranżować publiczne spotkanie ŁŁ z Sakiewiczem.
 • @Piotr Marzec
  a może jednak najpierw niepubliczne...?
 • @Chłodny Żółw
  Jak by tu powiedzieć ? Staram się zorganizować to spotkanie w prawicowym Klubie Ronina, do którego należy wielu dziennikarzy i publicystów prawicowych, w tym także red. Sakiewicz. Spotkanie byłoby publiczno-niepubliczne (wiem, że wygląda to bardzo dziwnie), bo spotkanie odbyłoby się przy udziale publiczności mogącej zadawać gościom pytania. Z drugiej jednak strony, spotkania są zamknięte i obowiązuje tam reguła, że jeśli goście spotkania nie życzą sobie by treści tam prezentowane nie były upubliczniane, to takie treści nie wychodzą poza drzwi klubu. Ale to się rzadko zdarza. Filmowe relacje z niektórych spotkań klubowych były publikowane na Niezależna.pl.
 • @Piotr Marzec
  W porządku :) Ale pomysł publicznego spotkania to większe ryzyko, że rzecz cała zakończy się jakąś zadymą (nawet niekoniecznie wyreżyserowaną).
 • @Łażący Łazarz
  Podobno zwiałeś z niepoprawnych: http://niepoprawni.pl/blog/94/wojna-domowa-prawicowych-mediow-z-blogerow-walnym-udzialem#comment-188317

  I pytanie dodatkowe: co myślisz o spotkaniu z red. Sakiewiczem?
 • @ autor .. gdzie nie powinnismy piasac?
  lubie gre w lusterka i trzy karty tez ..

  stawiam na 2) (slownie: dwojke)

  conajmniej do czasu odejscia od ideii zagospodarowania 3.000.000 peerelowskich trepow wraz z ich otoczeniem.

  Niestety i to nawet nie pozwoli na odzyskanie twarzy. Szkoda spalonej ideii, do ktorej w dobrej wierze przylaczyli sie znani, uznani i szanowani blogierzy ciagnac za soba pospUlstwo.

  przegrana sprawa. Duza grupa odeszla i ci co dali sie nabrac powinni tez podziekowac.

  kazdy moze miec swoje zdanie i ja takie mam

  pozdrawiam zza zachodniej miedzy
 • @opal
  "Duza grupa odeszla i ci co dali sie nabrac powinni tez podziekowac."


  Z Twoich komentarzy mi wynikało, że też dałeś się nabrać (przepraszam, nie chce mi się ich szukać), a jednak mimo to dalej tu trwasz... Jak to się dzieje? W każdym razie miłe to i napawa optymizmem.

  Pozdrawiam. :):)
  sumsiadka
  zza południowej miedzy
 • @Chłodny Żółw
  Tego typu konfrontacja wymaga większego ważenia własnych racji. Dlatego jestem umiarkowanym optymistą, jeśli do takiego spotkania uda się doprowadzić. Niestety, w Klubie Ronina takie spotkanie mogło by się odbyć najwcześniej w lipcu, a do tego czasu może się zdarzyć jeszcze wiele złego.
 • @Chłodny Żółw
  Czy fakt ew. odrzucenia ze strony GP idei takiego spotkania powinien być nagłośniony?
 • @carcajou
  Co prawda pytanie nie jest skierowane do mnie, ale mam nadzieję , że się nie obrazisz, jeśli wyrażę swoje zdanie na ten temat (podkreślam : SWOJE). Uznałbym taką odmowę za akt złej woli, co po części wyjaśniłoby rzeczywiste intencje. Dlatego byłbym za opublikowaniem takiej informacji i zakończeniem dyskusji, bo jej kontynuwanie niczego nie zmieni na lepsze.
 • @Chłodny Żółw
  Przeczytałem tamtego twojego temata, zakładam, że zauważasz różnice już w samym odbiorze i opiniach?
  Tu jest jakby bardziej ugodowo i pojednawczo. Tak mnie się wydaje.
  Co do ŁŁ..
  Zdaje się, że tam się dużo mówi o wojnie. Taki ŁŁ nie powinien biegać po wrogich namiotach, tracić energię na przekomarzanki z wrogami i wielbłądzenie. Tym bardziej zamieszczać tam tekstów, których najpierw nie zamieścił tu, we własnym domu.
  Jesteśmy na takim etapie, że on już nie jest tylko swój, sporo osób stanęło po jego stronie w tej "wojnie". Łatwo ich uronić, czy osamotnić. Co może zostać zapamiętane. Hetman nie leci na każdą nową pyskówkę i tym bardziej w ferworze dyskusji nie przyznaje niczego wrogowi bez przemyślenia, czy konsultacji.

  http://www.youtube.com/watch?v=2kTefRMx73g&NR=1
 • @Chłodny Żółw
  Po to sa portale ,żeby komentować ,czytać , wychodzić i przychodzić.
  W ten sposób znajdujemy różne spojrzenia różnych osób i chwała im za to. Nie musimy się ze sobą zgadzać, możemy się kłócic. W ten sposób czegoś dowiadujemy się o społeczeństwie i o sobie.
  Dzisiaj partie jest trudno utworzyć czego dowiodły inicjatywy palikota czy PJN. Nie znaczy to jednak ,że nie ma chętnych do ich utworzenia i dlatego szukają rozwiązań tu na portalach. Przecież tyle dusz jest do zagospodarowania a te dusze tak im by sie przydały żeby tylko dorwać się do władzy. Mam jednak nadzieję ,że im się nie uda z prostego powodu ,wiekszość komentatorów i blogerów to ludzie logicznie myślący.
 • @carcajou
  na razie cierpliwie pomolestuj red. Sakiewicza. Z nastawieniem, że jednak do spotkania dojdzie. Bywa, że takie rozmowy pomagają obu stronom. Według mnie warto spróbować.
 • @Torin
  Rozumiem, ale na razie to wygląda tak, że za pare miesięcy "Irak" będzie się już na całego tłukł z "Iranem", a imperialiści amerykańscy będą tylko zacierali tłuściutkie łapki z zadowolenia. Przez personalne ataki zrobił się wielki syf. Trzeba spróbować naprawić sytuację.
 • @Krycha
  właśnie o to chodzi, że plują sobie do zupy ci... którzy się ze sobą zgadzają. Mają takie diagnozy sytuacji Kraju.
 • @Chłodny Żółw
  Ja nie gram w tej lidze, a poza tym nie jestem umocowany. Coś gdzieś słyszałem, ze ktoś ... zobaczymy czy coś z tego będzie.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY